3.angeli.so.truba

Скопје, 03.11.2020 год.- Соборен храм на св. Климент Охридски

3.angeli.so.truba

На 3ти ноември 2020 година во  нашата света, соборна и апостолска  Цркви се прослави споменот на :

  • Преподобен Иларион Велики   
  • Свети Иларион Мегленски 

3.angeli.so.truba

 3.angeli.so.truba

Поука на денот:

Старец Ефрем Филотејски
Кога Христос, Неговото Свето име, ќе влезе во срцето - фалангите на демоните почнуваат да бегаат.

 3.angeli.so.truba

 Денес, на 3ти ноември   2020 година, во Соборниот храм на св. Климент Охридски, презвитер Зоран Пецовски  во сослужение на ѓаконот Марјан Ѓошев отслужи Божествена Литургија. Верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

 3.angeli.so.truba

3.angeli.so.truba

 3.angeli.so.truba

 3.angeli.so.truba

 3.angeli.so.truba

 3.angeli.so.truba

3.angeli.so.truba

Во Соборниот храм се отпочна со часовите по веронаука

 3.angeli.so.truba

 3.angeli.so.truba

 3.angeli.so.truba

 3.angeli.so.truba

 Преминпортал (к.т.)

 

 Друго: