логоFacebookTwitterYouTubeeMail

 

За потребите на снимањето на филмот „Ослободување на Скопје“ во режија на Раде Шербеџија, кој ќе започне со снимање на 31 октомври на повеќе локации низ Македонија, ќе се одржат отворени аудиции за статисти од сите возрасти.
Аудициите ќе се оддржат по следниов редослед:


Скопје- 16 и 17 октомври од 12:00-20:00 часот во просториите на МКЦ


Велес- 18 октомври од 12:00-20:00 часот во просториите на НУЦК Театар „Јордан Хаџи Константинов Џинот“ ВЕЛЕС( стар театар)


Битола- 19 октомври од 12:00-20:00 часот во просториите на Домот на културата- БитолаВидео содржини

Поуки од Светите Отци

dobrotoljubie